Uważajmy na jednoślady

Tylko w ten weekend łańcuccy policjanci trzykrotnie wyjeżdżali na miejsca zdarzeń drogowych z udziałem kierujących jednośladami. W jednym z przypadków do szpitala trafiła 85-letnia rowerzystka.

Do pierwszego zdarzenia z udziałem jednośladu i samochodu osobowego doszło w piątek po godz. 15, w Medyni Łańcuckiej. Kierujący motocyklem marki Yamaha, nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył jadącego przed nim renaulta. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a sprawca został ukarany mandatem.

Reklama

Do szpitala trafiła natomiast 85-letnia rowerzystka, która została ranna w niedzielnym wypadku. Do zdarzenia doszło około godz. 14, w Medyni Głogowskiej. Jak ustalili przybyli na miejsce policjanci, to właśnie kierująca jednośladem wyjeżdżając z drogi podporządkowani nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Audi. 

Do kolejnego zdarzenia z udziałem jednośladu doszło dwie godziny później, na jednym z skrzyżowań w Łańcucie. Tym razem to kierująca samochodem marki Fiat, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motocykliście, który chcąc uniknąć zderzania położył na boku jednoślad. Na szczęście i tym razem skończyło się tylko na uszkodzeniu motocykla. 

Policja po raz kolejny przypomina kierowcom samochodów, że motocykliści i rowerzyści, to równorzędni uczestnicy ruchu. W zderzeniu z większym pojazdem mają znacznie mniejsze szanse, by wyjść z tego bez obrażeń. Apelujemy także do motocyklistów o rozwagę i bezpieczną, zgodną z przepisami, jazdę. Niech nadmierna prędkość i brawura nie staną się przyczyną kolejnej tragedii.

KPP Łańcut

 

 

Post Author: Adam Kunysz