Cztery medale Mistrzostw Polski dla reprezentantów Łańcuta

 

W dniach 18-20 września  br. w Warszawie na terenie hal wystawienniczych Expo XXI odbyły się Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym. Łańcut i Podkarpacie w zawodach promowało pięciu zawodników wychowanków Szkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego “ZIELONI” przy Zespole Szkół Technicznych. Siostry Aleksandra i Gabriela Blajer, Karol Wawrzaszek, Karol Budziwół i Hubert Kłak. I tym razem zawodnicy z Łańcuta nie zawiedli.  W czasie swoich występów udowodnili, że są najlepsi w kraju. Była walka, stres,  były ogromne emocje ale ostatecznie  wszystko skończyło się sukcesem,  zdobyciem czterech medali w tym trzech złotych i jednego srebrnego.

Reklama

Oto osiągnięte wyniki:

1. Aleksandra Blajer – zdobyła złoty medal w grupie wiekowej juniorek do lat 20 w kategorii wagowej do 52kg wynikiem 72,5kg. Ostatecznie po przeliczeniu punktów IPF okazało się że Ola jest najlepszą zawodniczką w Polsce w kategorii OPEN kobiet grupie juniorek do lat 20.

2. Gabriela Blajer – zdobyła złoty medal w grupie wiekowej juniorek do lat 20 w kategorii wagowej do 57kg wynikiem 67.5kg. W trzecim podejściu Gabrysia podjęła próbę pobicia rekordu Polski ciężar podniosła ale sędziowie w głosowaniu 2/1 podejścia nie zaliczyli. W kategorii OPEN zawodniczka wywalczyła III miejsce.

3. Hubert Kłak – wywalczył złoty medal w grupie wiekowej seniorów w kategorii wagowej do 83kg. Wynikiem 187,5kg.

4. Karol Wawrzaszek – zdobył srebrny medal w grupie wiekowej juniorów do lat 18 w kategorii wagowej do 66kg wynikiem 105kg.

5. Karol Budziwół – ukończył zawody na IV miejscu w grupie wiekowej juniorów do lat 23 w wadze do 83kg. Wynikiem 145kg. Do zdobycia medalu zabrakło 5kg.

W klasyfikacji drużynowej klubów w grupie wiekowej kobiet do lat 20 zdobyte dwa złote medale uplasowały nasz klub na II miejscu w Polsce.

Korzystając z okazji dziękujemy samorządom powiatu, miasta i dyrekcji ZST w Łańcucie za wspieranie działalności sportowej klubu.

Źródło: LUKS Zieloni Łańcut

 

Post Author: Adam Kunysz