Warsztaty z historii Miasta Łańcuta

   15. września br. zostały przeprowadzone  warsztaty dotyczące historii  Miasta Łańcuta dla 30 uczniów z łańcuckich szkół podstawowych, którzy zgłosili się do udziału w projekcie ph. „Łańcut na planszy” realizowanego w partnerstwie z Fundacją PZU. Joanna Kluz  – kustosz Działu Historii Miasta i Regionu Muzeum-Zamku w Łańcucie podczas spaceru po mieście przedstawiła najważniejsze zabytki i miejsca charakterystyczne dla miasta z okresu zaborów.

Reklama

   Spacer obfitował w wiele ciekawych i nieznanych większości uczestników informacji na temat historii Łańcuta. Trasa prawie 1,5 godzinnego spaceru przebiegała od budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łańcucie, ulicą Grunwaldzką, przez Rynek, ulicą Piłsudskiego do ulicy Żardeckiego.  Po drodze zatrzymywaliśmy się przy ważniejszych obiektach, poznając ich historię, tajemnice i legendy m. in. przy budynkach w których mieściła się Szkoła s. Boromeuszek, Klasztor Dominikanów, siedziba Stowarzyszenia Mieszczan „Gwiazda”, siedziba Towarzystwa Gimnastycznego Sokół,  szkoła założona przez Bolesława Żardeckiego.

   Zdobytą wiedzę  uczestnicy projektu będą mogli wykorzystać podczas  tworzenia prototypu gry planszowej związanej tematycznie z historią Miasta Łańcuta podczas kolejnego etapu projektu.

DANUTA  RYCEK
Fot. AGNIESZKA  GUŚCIORA

Post Author: Adam Kunysz