Policja apeluje – bądźmy rozważni na drodze

Wraz z nadejściem jesiennej aury zmianie uległy warunki drogowe. Opady deszczu, szybko zapadający zmrok i poranne mgły znacznie ograniczają widoczność i wydłużają drogę hamowania. Policja apeluje o ostrożność i dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków.

Reklama

Do pierwszego zdarzenia z udziałem samochodów marki Ford i Kia, doszło około godz. 6 w Żołyni. Jak ustali policjanci, kierujący fordem, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z kią. Do szpitala trafiła kierująca kią.

Do drugiego zdarzenia doszło trzy godziny później w Soninie, na drodze wojewódzkiej nr 881. Jak wstępnie ustalono, mieszkanka powiatu łańcuckiego kierująca oplem vectrą, jechała w kierunku Markowej. Za nią, oplem zafirą, jechał mieszkaniec powiatu jarosławskiego z rodziną. Oba ople zderzyły się w momencie, gdy kobieta skręcała w lewo, a jadący za nią mężczyzna zaczął ją wyprzedzać. W zdarzeniu ranna została kierująca z pierwszego opla. 

Kolejne zdarzenie miało miejsce na łańcuckim odcinku Autostrady A4. Przed godz. 12, kierujący osobowym volkswagenem uderzył w jadący w tym samym kierunku pojazd ciężarowy. Tym razem w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a sprawca został ukarany mandatem. 

Policja apeluje o ostrożność i dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków. Pamiętajmy, że zmiana warunków atmosferycznych niesie ze sobą także poważną zmianę warunków drogowych. Szczególnie wtedy, gdy od rana pada deszcz, co znacznie ogranicza widoczność i wydłuża drogę hamowania.

KPP Łańcut

 

Post Author: Adam Kunysz