“Plastykowe ludziki” – wystawa w MDK

   Kilkadziesiąt prac ponad 20. autorów zaprezentowano na otwartej w miniony piątek 2. października br. wystawie zatytułowanej “Plastykowe ludziki” w Galerii Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie. Na wernisaż, oprócz autorów przyszło wielu  przyjaciół i znajomych artystów. Obecny był także pomysłodawca i koordynator “Projektu artystyczno-integracyjnego – Plastykowe ludziki” Marek A. Olszyński. Wystawę otworzyli: zastępca burmistrza miasta Michał Mglej, dyrektor artystyczny MDK Adam Opałka oraz jej kurator Dariusz Gamracy.

Reklama

   Autorami wystawianych prac są absolwenci Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Jak napisał we wstępie do niezwykle starannie wydanego katalogu wystawy Tomasz Kisiel  – absolwent PLSP i historyk sztuki KUL, krytyk i wykładowca akademicki:  “Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu zwłaszcza w latach sześćdziesiątych, siedemdziesiątych i osiemdziesiątych stanowiło  awangardę polskich (i nie tylko) placówek kształcenia artystycznego.”

   Dowodem na to stwierdzenie są prezentowane na wystawie prace. Uczestnicy wernisażu mogli podziwiać m. in.: piękne obrazy olejne, grafiki, ceramikę, gipsowe modele, akwarele, drewniane rzeźby. Niespodzianką przygotowaną przez organizatorów był mini recital wokalny Marceliny Gamracy, która zaprezentowała kilka piosenek w ciekawej, oryginalnej aranżacji i interpretacji.

   Wystawa absolwentów jarosławskiego PLSP będzie czynna w Galerii MDK do 22. października br.

Tekst i zdjęcia: ADAM  KUNYSZ

 

 

Post Author: Adam Kunysz