„Bezpieczny przejazd” z łańcucką Policją

W ramach kampanii społecznej: „Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko!” łańcuccy policjanci, wspólnie z przedstawicielami PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i Służbą Ochrony Kolei prowadzili działania profilaktyczne na przejeździe kolejowym w Kosinie. Podczas akcji zarówno kierujący pojazdami, jak i piesi, otrzymali broszury informacyjne dotyczące bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych.

Kampania społeczna “Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko!” to cykliczne działania mające na celu podnoszenie świadomości uczestników ruchu drogowego w zakresie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych oraz przeciwdziałaniu niewłaściwym zachowaniom kierowców i pieszych przekraczających tory kolejowe.

Reklama

Dzisiaj przed południem w Kosinie takie działania prowadzili policjanci z łańcuckiej drogówki oraz przedstawiciele PKP PLK S.A. i SOK-u. Wspólnie edukowali uczestników ruchu drogowego na temat bezpiecznych zachowań w rejonie przejazdów kolejowych. Funkcjonariusze przypominali podstawowe zasady bezpieczeństwa, jak również rozdawali kierowcom i pieszym broszury informacyjne. 

Pamiętajmy, że w głównej mierze to od nas kierowców zależy bezpieczeństwo nasze, jak i naszych pasażerów. Zbliżając się do przejazdu kolejowego oraz przejeżdżając przez przejazd pamiętajmy:

  • nigdy nie wjeżdżaj na przejazd, gdy sygnalizacja miga na czerwono,
  • zawsze zatrzymuj się przed znakiem STOP, aby upewnić się, że nie nadjeżdża pociąg,
  • nigdy nie próbuj “zdążyć” przed nadjeżdżającym pociągiem,
  • nie wjeżdżaj na przejazd przy zamykających się lub otwierających rogatkach,
  • nigdy nie omijaj zamkniętych półrogatek,
  • nigdy nie wjeżdżaj na przejazd, kiedy nie masz możliwości kontynuowania jazdy.

KPP Łańcut

 

Post Author: Adam Kunysz