Z przedszkolakami o bezpieczeństwie

   Od początku września łańcuccy policjanci prowadzą działania profilaktyczne skierowane do dzieci i młodzieży. Pomimo ograniczeń związanych z pandemią, funkcjonariusze uczą i przypominają dzieciom o właściwym zachowaniu na drodze i w kontaktach z obcymi. Dzisiaj policyjni profilaktycy odwiedzili łańcuckich przedszkolaków.

   Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczęły się policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Łańcuccy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach placówek oświatowych, jak również odwiedzają szkoły i przedszkola, by przypominać dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa. 

Reklama

   Wczoraj, 9. października br. na zaproszenie dyrekcji policjanci odwiedzili dzieci z Przedszkoli Miejskich nr 1 i nr 5. W trakcie spotkań policjanci rozmawiali z przedszkolakami na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa „w drodze do- i ze szkoły”. Dzieciom przypomniano zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz omówiono prawidłowe postępowanie w sytuacji kontaktu z osobami obcymi oraz podczas ataku psa. 

   Na koniec dzieci miały możliwość zadawania pytań oraz przyjrzenia się bliżej policyjnym radiowozom. Szczególnym zainteresowaniom cieszyły się przede wszystkim sygnały świetlne i dźwiękowe oraz policyjne radiostacje.

Info i zdjęcia: KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz