Wjazd do MOSiR-u przez nowe rondo wewnętrzne

   Przez dwanaście lat korzystający z obiektów sportowych i krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji mieli duże utrudnienia związane z wjazdem na teren Ośrodka.  Wjazd z miasta od strony Rzeszowa uniemożliwiała podwójna linia ciągła na jezdni.

Reklama

    Dopiero pod koniec czerwca 2018 roku niemożliwe stało się możliwe i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łańcucie otrzymał zgodę Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na wjazd i zjazd z drogi krajowej nr 94.  W praktyce oznaczało to, że kierowcy jadący do MOSiR-u od strony Rzeszowa mogli skręcić w lewo. Tak samo skręcając w lewo   można było wyjechać z obiektu w stronę Przeworska.

    Taka zmiana organizacji ruchu, chociaż nie całkiem bezpieczna, była dużym ułatwieniem dla kierowców, którzy przez wiele lat musieli, albo łamać przepisy i przekraczać podwójną linię ciągłą, narażając się na mandat gdy akurat w pobliżu znajdował się patrol „drogówki”, albo kombinować i zawracać na parkingu pobliskich zajazdów czy nakładać kilka kilometrów.

   Teraz wreszcie kierowcy mogą już odetchnąć z ulgą. Od 16. października br. wjazd do- i  wyjazd z MOSiR-u z drogi krajowej nr 94, będzie możliwy zarówno w kierunku Rzeszowa jak i Przeworska poprzez rondo wewnętrzne. Dotychczasowa droga wewnętrzna (wjazd i wyjazd) została zamknięta.

Tekst i fot. ADAM KUNYSZ

 

Post Author: Adam Kunysz