Wszystkich Świętych 2020

    Dla milionów Polaków 1 listopada to dzień niezwykle ważny. W tym dniu  wszyscy odwiedzają groby, i to nie tylko na najbliższym cmentarzu. Jadą także na odległe o kilka, a nawet kilkadziesiąt kilometrów odległe nekropolie, by na grobach bliskich zapalić symboliczne znicze i postawić kwiaty.

Reklama

    W tym roku dzień Wszystkich Świętych będzie wyjątkowy z uwagi na gwałtownie rozprzestrzeniającą się pandemię koronawirusa, który coraz mocniej atakuje. Dlatego władze apelują, aby odwiedzać cmentarze w dniach poprzedzających to Święto, lub  w innym terminie.

   W Łańcucie  w tym roku nie będzie mszy i tradycyjnej procesji  na Cmentarzu Komunalnym. “W obecnej, trudnej dla wszystkich sytuacji zagrożenia utraty zdrowia lub życia i troski o wiernych zadecydowaliśmy, że w tym roku nie będzie Mszy św. i procesji na cmentarzu komunalnym”, o czym poinformowano dzisiaj podczas wszystkich mszy świętych w Kościele Parafialnym św. Stanisława.

   Na razie nie wiadomo jeszcze jakie w związku z aktualnymi zagrożeniami wprowadzone zostaną ograniczenia w dniu 1 listopada. Decyzje zapadną chyba w ciągu najbliższych dni.

A.K.

 

Post Author: Adam Kunysz