Wernisaż westawy poplenerowej “Artystą każdy może być”

 
 22 października br. w Domu Strażaka na Przedmieściu z inicjatywy Stowarzyszenia LX+ został zorganizowany wernisaż wystawy poplenerowej. Było to równocześnie spotkanie podsumowujące, trwającego od maja  zadania publicznego otwartego konkursu ofert na realizację zadań z zakresu kultury, ogłoszonego i dofinansowanego przez Burmistrza Miasta Łańcuta.

Plener malarski, już piąty, a więc jubileuszowy odbył się w maju br. tradycyjnie w  Bieszczadach, tym razem w Średniej Wsi koło Polańczyka. W plenerze uczestniczyło 12 artystów, którzy przyjęli zaproszenie organizatorów: Aurelia Piekło, Alicja Kot, Anna Kątnik, Alicja Strzałba, Genowefa Długosz, Grażyna Sordyl, Irena Piechowska, Maria Herman, Krystyna Trześniowska, Zofia Fołta, Jan Mach, Krzysztof Piechowski.

Reklama

Zaprezentowane na wystawie prace, charakteryzuje różnorodność technik oraz indywidualne spojrzenie na otaczającą przyrodę i zabytki. Inspiracją do s tworzenia eksponowanych dzieł były miejsca znane, ale także często te zapomniane, zdawałoby się nieatrakcyjne, które swymi walorami urzekły artystów.

Z uwagi na sytuację pandemiczną Covid-19 wernisaż zgromadził jedynie uczestników pleneru. Założeniem organizatorów oraz wieńczącej go wystawy było stworzenie jego uczestnikom możliwości przedstawienia własnej wizji artystycznej walorów przyrodniczych Bieszczad i okolic, przyrody i krajobrazu kulturowego, integracja lokalnego środowiska artystycznego, wymiana poglądów i doświadczeń oraz wzbogacenie powstałymi dziełami własnych zbiorów. W jakim stopniu się to udało ocenią zwiedzający wystawę, którą z uwagi na sytuację epidemiologiczną, można oglądać online na facebooku na stronie Stowarzyszenia.

ZOFIA  FOŁTA

Fot. Krzysztof Piechowski

Post Author: Adam Kunysz