Łańcuckie obchody Święta 11 listopada w czasie pandemii

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości, w związku bardzo trudną sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju, będą zupełnie inne niż do tej pory. W tym roku bardziej niż kiedykolwiek wcześniej ważne jest pokazanie, że świętujemy wspólnie, stworzenie atmosfery jedności i solidarności – tak ogromnie potrzebnych dziś nam wszystkim. Musimy jednak pamiętać, by wszelkie działania realizowane były przede wszystkim z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego, troską o zdrowie swoje i innych, z zastosowaniem wszelkich ograniczeń wynikających z przepisów obowiązujących na dzień 11 listopada 2020 r.

W związku z tym w Łańcucie nie odbędzie się uroczysty przemarsz pocztów sztandarowych, wspólne składanie wiązanek pod tablicami upamiętniającymi Polaków drogi do wolności, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Informujemy, że w kościele pw. św. Stanisława bpa i Męczennika w Łańcucie o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. za Ojczyznę. Indywidualnie złożone zostaną wiązanki przy popiersiu MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO (d. Kasyno Urzędnicze), pod Tablicą Smoleńską i Tablicą 10 Pułku Strzelców Konnych (kościół farny), pod tablicą na budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Łańcucie.

Reklama

Zachęcamy do świętowania oraz do udziału w akcji „Niepodległa do hymnu” poprzez odśpiewanie hymnu Rzeczypospolitej w samo południe, w gronie rodzinnym. Mamy nadzieję, jak zapewne wszyscy Państwo, że za rok będziemy już świętować hucznie, radośnie i bez przeszkód.

Powiat Łańcucki

Post Author: Adam Kunysz