Podsumowali projekt “Aktywny Senior”

   W dniach 05-06 listopada 2020 r. odbyły się spotkania podsumowujące działania projektu „Aktywny senior”. To zadanie publiczne powstało w wyniku otwartego konkursu ofert na realizację zadań w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2020 rok „Różne formy aktywizacji seniorów z elementami promocji zdrowia”, ogłoszonego i dofinansowanego przez Burmistrza Miasta Łańcuta Rafała Kumka.

Spotkanie odbyło się w dwóch  5-osobowych grupach z zachowaniem reżimu sanitarnego. W spotkaniu wzięli udział uczestnicy projektu oraz  dyrektor MDK Andrzej Piechowski. Celem projektu było wzbogacenie wiedzy, pobudzenie zainteresowań, zagospodarowanie czasu, co w efekcie miało zapobiec wykluczeniu społecznemu seniorów.

Reklama

Uczestnicy, w trakcie realizacji projektu mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych spotkań między innymi z dietetykiem. Udział w projekcie „Aktywny senior” dał szansę uczestnikom na wycieczkę po mało znanym i pięknym widokowo górskim rezerwacie, z widokiem na dwie tafle bieszczadzkich jezior i połoniny. Seniorzy poradzili sobie z tym wyzwaniem. Zwiedzali ruiny zagórskiego Karmelu, sobieńskiego zamku, sanocką starówkę i miniatury cerkiewek. Nie lada atrakcją był przejazd drezynami rowerowymi na najładniejszej trasie do Jankowiec.

W trakcie trwania projektu, zgodnie z harmonogramem, uczestnicy wykonali też szereg wyrobów z zakresu przetwórstwa owoców i warzyw. W związku z obostrzeniami Covid-19 warsztaty odbywały się online i indywidualnie w gospodarstwach domowych. Za tę część projektu odpowiedzialna była Alicja Kot przewodnicząca Koła Gospodyń Łańcut Przedmieście. Na spotkaniu uczestnicy pokazali efekt tych prac.

Wszyscy uczestnicy projektu wykazali zadowolenie i satysfakcję z przebiegu projektu oraz wzięli udział w dyskusji i wspomnieniach o poszczególnych działaniach, w jakich uczestniczyli.

ZOFIA  FOŁTA

Post Author: Adam Kunysz