Zadbajmy o prawidłowe zabezpieczenie naszych domów

 

   W okresie świątecznym policjanci odnotowują zwiększoną liczbę włamań do domów i mieszkań. Często sprawcom wystarczy chwilowa nieobecność domowników, aby wejść do środka i ukraść wartościowe rzeczy. Dlatego Policja apeluje do mieszkańców powiatu łańcuckiego o zwiększenie czujności oraz prawidłowe zabezpieczenie swoich domów przed włamaniem.

   Często włamywaczom wystarczy chwilowa nieobecność domowników, aby wejść do  budynku i ukraść pieniądze lub wartościowe przedmioty. Dlatego policjanci przypominają o tym, aby chronić się przed włamaniem należy przede wszystkim zadbać o prawidłowe zabezpieczanie domów, zamykanie drzwi oraz okien. Można również wyposażyć się w kamery do domowego monitoringu lub czujniki ruchu.

Reklama

    Pamiętajmy także, aby nie pozostawiać cennych rzeczy w miejscach łatwo dostępnych i przewidywalnych dla złodzieja. Warto również zastanowić się, czy dom jest odpowiednim miejscem do trzymania sporej gotówki, czy też bardzo cennej biżuterii.

    W razie dłuższego wyjazdu poprośmy sąsiadów o pomoc. Czujne oko sąsiada, który zareaguje w momencie, gdy ktoś obcy znajduje się w okolicy pustego domu, wyraźnie go obserwując, bądź często przejeżdża pobliską drogą robiąc rozpoznanie okolicy – jest jednym z najlepszych zabezpieczeń. 

   W przypadku jakichkolwiek niepokojących sytuacji należy natychmiast powiadamiać Policję dzwoniąc pod numer 112.

KPP Łańcut

 

Post Author: Adam Kunysz