Malarstwo, ikony i fotografia na wystawie w Filii MDK

   Wczoraj w Filii  MDK na Podzwierzyńcu otwarte zostały trzy wystawy, będące plonem tegorocznych plenerów słuchaczy Stowarzyszenia Łańcuckiego  Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy na co dzień realizują swoje pasje w grupach – malarskiej, ikonopisania i fotograficznej.

Reklama

   W trzech plenerach, połączonych z warsztatami,  które odbyły się podczas tegorocznego lata  w Brzózie Królewskiej, Olchowej w Bieszczadach i łańcuckiej „Bogdance” uczestniczyło ponad 50. słuchaczy UTW.

   Organizacja poszczególnych plenerów nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego jakie udzielili Burmistrz Miasta Łańcuta i Wojewoda Podkarpacki w ramach konkursu ofert na realizację zadań z zakresu kultury na działania artystyczne i kulturalne – projekt pod nazwą „Świat wokół nas” i „Trzymaj formę i rozwijaj swoje pasje”, konkursu ogłoszonego przez przez Wojewodę Podkarpackiego.

   W skromnym, z uwagi na panującą pandemię i związane z nią obostrzenia wernisażu, wzięli udział: burmistrz miasta Rafał Kumek, kierownik artystyczny MDK Adam Opałka, kierownik Filii Dorota Chudzik, artysta-plastyk Nina Zielińska-Krudysz – instruktor malarstwa i przedstawiciele UTW.

   Otwierając wystawę na której zgromadzono kilkadziesiąt obrazów, ikon i fotografii, burmistrz miasta pogratulował autorom wysokiego poziomu  prezentowanych prac, obiecując równocześnie dalsze wsparcie finansowe dla poczynań artystycznych łańcuckich seniorów.

Tekst i zdjęcia: ADAM KUNYSZ

 

Post Author: Adam Kunysz