Warsztaty dekorowania bombek choinkowych

      Warsztaty dekorowania bombek to zajęcia, których celem jest popularyzacja pięknej tradycji wykonywania ozdób choinkowych. Podczas warsztatów, w  przedświątecznej atmosferze – członkowie Stowarzyszenia LX+, działającego przy świetlicy MDK na Przedmieściu, przygotowywali ozdoby świąteczne – zdobione ręcznie szklane bombki choinkowe.
     Były to niezwykłe zajęcia rozwijające wyobraźnię i kreatywność, a przy tym dostarczające wiele uśmiechu, radości i satysfakcji. Zapakowane w pudełka bombki uczestnicy zabrali do domu, aby pochwalić się efektem swojej pracy. Wykonane własnoręcznie ozdoby świąteczne z pewnością zawisną na choinkach w domach, przez co święta staną się jeszcze bardziej magiczne i rodzinne.
     Na  szklanych bombkach stworzyli piękne kompozycje malarskie okraszane zimowym brokatem, wykorzystano także, znaną nam już z wcześniejszych zajęć, technikę decoupage, czy klejeniem na gorąco. Uczestnicy poznali kulisy tworzenia świątecznych bombek, zobaczyli film o produkcji  ozdób, poznali technikę dmuchania szklanych kul oraz magię srebrzenia. Spotkania odbywały się w małych grupkach, z zachowaniem reżimu sanitarnego

ZOFIA  FOŁTA

Reklama

 

Post Author: Adam Kunysz