Kochamy Cię Mikołaju

 
   Taki tytuł nosi nowa propozycja teatralna, widowisko, przygotowane specjalnie dla dzieci, na czas grudniowy, świąteczny, a przede wszystkim, mikołajkowy. Plany tej realizacji zostały mocno zweryfikowane przez pandemię. Przestrzegając restrykcji, które zostały wprowadzone dla bezpieczeństwa ludzi, a w tym przypadku pracowników Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie, podjęto pracę, oczywiście podporządkowując się wszystkim zaleceniom.
 
   Wspaniała organizacja całego przedsięwzięcia pomogła w tych szybkich przygotowaniach. Było to wielkie wyzwanie, tym bardziej, że nie wiadomo było czy i kiedy można będzie zaprezentować premierowy spektakl. Próby intensywnie trwały i efekty powoli wyłaniały formę widowiska.
 
   Powstała opowieść na motywach przybliżających historię Mikołaja, snutą przez Babcię dla swoich wnucząt. Nastrój opowieści przenosi dzieci w bajkowy świat Wróżek, które przejmują ciąg dalszy opowieści i przyczyniają się do szczęśliwego zakończenia, jakim jest przybycie Świętego Mikołaja.
 
   Nie brakuje zaskakujących przeszkód opóźniających przyjazd Mikołaja, ale pomoc Śnieżynek, srogiej ale dobrej Zimy i tematycznie dobranej nastrojowej muzyki przenoszą widza w magiczny mikołajkowy, tak bardzo wyczekiwany czas. Nareszcie spotykają Mikołaja, który przybywa prawdziwymi saniami, wypełnionymi prezentami.
 
   Ciepła, nastrojowa opowieść, niestety nie mogła być opowiedziana na żywo, dla młodych widzów. Premierowy pokaz został zarejestrowany przez Bliska TV.
Jednocześnie nie tracimy nadziei, wierzymy, że spotkamy się z młodymi widzami na widowni Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie, a Mikołaj przywita wszystkich bardzo serdecznie.
 
ELŻBIETA  WINIARSKA
Fot. EDWARD  SOŃSKI
W przygotowaniu i realizacji udział wzięli:
Babcia – Aurelia Piekło
Zima – Elżbieta Winiarska
Wróżka – Zofia Posiak
Wróżka – Dobrawa Zbrocka
Dziewczynka – Lidia Posiak
Chłopiec – Kacper Piskor
Św. Mikołaj – Krzysztof Szpunar
Zespół Taneczny “Rytm”
Scenariusz i reżyseria: Elżbieta Winiarska
Choreografia: Magdalena Cwynar
Scenografia: Marek Hepnar
Kostiumy: Aurelia Piekło i Elżbieta Winiarska
Akustyk: Krzysztof Kozuń
Światła: Zdzisław Owsiak

Post Author: Adam Kunysz