Miejska Biblioteka Publiczna do remontu

   Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce rozpocznie się przebudowa i modernizacja Miejskiej Biblioteki Publicznej. Po przebudowie budynek MBP zewnętrzną kolorystyką ma się nieco upodobnić do stojącego w pobliżu budynku Miejskiego Domu Kultury. Obiekt zyska nową konstrukcję i poszycie dachowe. Dzięki temu będzie też można stworzyć użytkowe poddasze. Znajdą się tam m.in. pomieszczenia techniczne i gospodarcze, ale też spora galeria i pracownia zbiorów regionalnych (wg dokumentacji projektowej). Prace remontowe czekają też piwnice budynku. Po modernizacji powstanie tam np. salonik literacki.

Reklama

   Przebudowane zostanie główne wejście do budynku. Powstaną nowe schody i zadaszenie. To samo czeka taras. I on zostanie docelowo zadaszony. Budynek zyska też zewnętrzny przeszklony szyb windowy. Wokół obiektu powstaną nowe ciągi piesze, staną elementy małej architektury, pojawią się nowe nasadzenia zieleni.

   Przedsięwzięcie do tanich należeć nie będzie. Władze miasta szacują jego koszt na 4 790 257 zł. Inwestycja będzie dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 („Ochrona środowiska i dziedzictwa kulturowego”).

   Jeśli uda się szybko wybrać wykonawcę spośród  16. firm, które złożyły oferty na realizację tego projektu to modernizacja budynku przy ul. Moniuszki powinna zakończyć się w lutym 2022 r.

Gospodarka Podkarpacka

 

 

 

 

Post Author: Adam Kunysz