Trudne warunki na drogach powiatu łańcuckiego

   Nocne, intensywne opady śniegu sprawiły, że na drogach powiatu łańcuckiego jest bardzo ślisko. W wielu miejscach na jezdni leży gruba warstwa śniegu. Dlatego apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

   Nocna śnieżyca sprawiła, że warunki na drogach są niebezpieczne, zarówno dla kierujących, jak i pieszych. W wielu miejscach przejazd jest utrudniony, a na śliskiej nawierzchni bardzo łatwo wpaść w poślizg. Dzisiaj nad ranem do pierwszego takiego zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 877. 

Reklama

   Tuż po godz. 7 w miejscowości Wola Mała autobus na oblodzonej drodze zjechał na pobocze i uderzył w barierki. Aby uwolnić kierującego i dwóch pasażerów z zablokowanego pojazdu strażacy musieli wybić szybę. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. 

   Niestety utrudnienia występują na wszystkich drogach w powiecie łańcuckim. Dlatego apelujemy o cierpliwość i dostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni. Pamiętajmy, że na śliskiej nawierzchni bardzo łatwo wpaść w poślizg i doprowadzić do kolizji czy wypadku.

KPP Łańcut

 

Post Author: Adam Kunysz