Umowa na budowę i modernizację oświetlenia podpisana

   Wykonawcą inwestycji będzie Przedsiębiorstwo Energetyczne ELEKTROINSTAL z Przeworska. Prace obejmą: budowę oświetlenia drogowego w Głuchowie przy drodze „Malawa”, w Rogóżnie „Droga od wiaduktu w kierunku stacji kolejowej”, w Kraczkowej przy drodze „Działy Wschodnie”, w Albigowej przy drogach „Kluzówka” i „Ciemna”, w Soninie i Głuchowie „Droga Zablesze”, a także przebudowę oświetlenia w Kosinie przy drodze „Poselska”.

   Łącznie zamontowanych zostanie ponad 100 kompletów opraw oświetleniowych LED. Prace potrwają do końca września 2021 r. Koszt inwestycji wyniesie 255 770, 03 zł.

   Zdecydowaliśmy się ogłosić jeden duży przetarg na rozbudowę oświetlenia w sześciu miejscowościach,  licząc na to, że zsumowanie kilku zadań w jeden większy projekt pozwoli nam obniżać koszty inwestycji. Ogromne zainteresowanie wykonawców tym zadaniem i ostateczna kwota, którą zapłacimy za budowę pokazują, że była to dobra decyzja. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze pozwolą nam realizować inne ważne zadania – podkreśla wójt gminy Łańcut Jakub Czarnota.

   – Zdajemy sobie sprawę, że inwestycja, którą w tym roku zrealizujemy nie zaspokoi w pełni potrzeb mieszkańców. Dlatego już jesteśmy na etapie opracowywania dokumentacji projektowych na kolejnych drogach, tak żeby w 2022 r.  móc kontynuować rozbudowę. Mamy za sobą modernizację oświetlenia przy drogach wojewódzkich, w tym roku skoncentrujemy się na drogach powiatowych – dodaje.

UG Łańcut

Post Author: Adam Kunysz