Będzie opracowana dokumentacja na budowę dwóch dróg

   Wykonawcą obu przedsięwzięć jest firma Obsługa Inwestycji Drogowych Stanisław Cieszyński z Mielca. Opracowanie dokumentacji dotyczącej budowy drogi w Soninie wyniesie gminę 67 158 zł. Chodzi o połączenie drogi wojewódzkiej nr 881 w Soninie z ulicą Potockich w Łańcucie. We wstępnych planach jest budowa 900 mb drogi, chodnika na całej długości, oświetlenia drogowego i przebudowa skrzyżowań.

Reklama

   Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dotyczącej „rozbudowy drogi gminnej publicznej Puchałówka Kosina-Rogóżno wraz z budową i przebudową infrastruktury technicznej” będzie kosztowało 96 801 zł. W planach gminy jest przebudowa ponad 2,3 km drogi, budowa chodnika, przebudowa skrzyżowań z drogą powiatową Żołynia-Białobrzegi-Kosina-Gać oraz z drogą gminną Rogóżno od E4 w kierunku toru kolejowego z linią kolejową.

   – Na obie inwestycje chcemy pozyskać środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Żeby móc aplikować o pieniądze musimy opracować wcześniej dokumentację. Realizacja obu zadań wpłynie korzystnie na układ komunikacyjny gminy Łańcut. Możliwość połączenia Soniny z Osiedlem Braci Śniadeckich oraz Rogóżna z Kosiną poprzez drogi lokalne, a nie jak dotychczas DK 94 to także poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego – mówi Jakub Czarnota wójt gminy Łańcut. Wójt podkreśla, że realizacja tych przedsięwzięć może być impulsem do rozwoju budownictwa mieszkaniowego.

   Wykonawca na oba opracowania ma czas do końca sierpnia 2021 roku. Dokumentacja obejmuje m.in. projekty budowlane i wykonawcze, specyfikację techniczną, kosztorys inwestorski.

   W podpisaniu umowy na drogę „Puchałówka” uczestniczyli radni Katarzyna Bujak oraz Tomasz Harpula.

UG Łańcut

Post Author: Adam Kunysz