Ostatnie pożegnanie dr Barbary Duhl

   Dzisiaj, 13 bm., w południe na Cmentarzu Komunalnym w Łańcucie  odbyła się uroczystość pogrzebowa zmarłej 10 lutego, 77-letniej doktor Barbary Duhl, wieloletniego lekarza pediatry, córki założycieli łańcuckiego szpitala.

Reklama

  Mimo emerytury wciąż czynnie brała udział w leczeniu pacjentów. Pełniła obowiązki lekarza w rzeszowskim hospicjum dla dzieci.Przez wiele lat pracowała jako pediatra w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. W latach 1980-1981 była przewodniczącą KZ NSZZ „Solidarność” w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Rzeszowie oraz członkiem Regionalnej Komisji Koordynacyjnej Służby Zdrowia w Rzeszowie. Po wprowadzeniu stanu wojennego organizowała pomoc medyczną dla internowanych. Zainicjowała prace Komitetu Pomocy przy klasztorze Ojców Bernardynów w Rzeszowie.

   Barbara Duhl pochodziła z rodziny lekarzy, Janiny i Stanisława Duhlów, którzy w czasie drugiej wojny światowej pracowali w Instytucie do Badań nad Tyfusem Plamistym. W 1946 roku oboje tworzyli od podstaw szpital w Łańcucie – dziś Centrum Medyczne.

 

Post Author: Adam Kunysz