Statuetki “Animator i sponsor kultury 2020” wręczone

   Tym razem w kameralnej atmosferze z uwagi na panujące obostrzenia związane z pandemią w  sobotę, 20. lutego br. w Miejskim Domu Kultury odbyła się  uroczysta gala wręczenia po raz kolejny statuetek  i honorowych dyplomów “Animatora i sponsora kultury”  dla tych, którzy w ostatnich latach działali w szczególny sposób na rzecz łańcuckiej kultury, a także wspierali  finansowo wydarzenia kulturalne w naszym mieście.

Reklama

   Zdaniem kapituły reprezentującej organizatora wydarzenia,  na to zaszczytne wyróżnienie zasłużyli:  Aurelia Piekło, przebywająca obecnie na emeryturze, długoletni  instruktor kultury i oświaty MDK (animator kultury) i Zofia Strzępka,  właścicielka Firmy Handlowo-Usługowej “Exodus” (sponsor kultury). Miejski Dom Kultury uhonorował także Sylwię Strzępka-Bytnar, córkę laureatki,  która prowadzi w naszym mieście hotel i restaurację “Vis a vis” i często wspiera imprezy organizowane przez tę instytucję.

   Statuetki i dyplomy wręczyli laureatom: burmistrz miasta Rafał Kumek i gospodarz uroczystości, dyrektor MDK Andrzej Piechowski. Były kwiaty i gratulacje od przedstawicieli Łańcuckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Stowarzyszenia LX+ Klub Seniora Łańcut – Przedmieście.

  W sympatyczny nastrój wieczoru wprowadzili zebranych gości – Wojciech Strzępka, który wystąpił z recitalem popularnych piosenek oraz Czesław Koszałka  i Urszula Opałka prezentujący  dowcipne fraszki  i kuplety poświęcone Aurelii Piekło. Jeden z nich własnego autorstwa  przedstawiła także sama laureatka.

   Galę prowadził kierownik artystyczny MDK Adam Opałka.

A.K.

Fot. ADAM KUNYSZ

Post Author: Adam Kunysz