Ostatnia droga Edwarda Rejmana

   4. marca br. zmarł Edward REJMAN, zamieszkały w Czarnej, członek Organizacji Wojskowo-Niepodległościowej „Orlęta”, kierownik placówki „Pogoń”, patriota represjonowany przez komunistyczne władze.

Reklama

    Społecznie działał w Zarządzie Wojewódzkim Związku Inwalidów Wojennych w Rzeszowie, Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego Koło „Orląt” w Łańcucie, w Powiatowym Związku Emerytów i Rencistów w Łańcucie, w Powiatowej Radzie Kombatanckiej w Łańcucie i w Wojewódzkiej Radzie Kombatanckiej w Rzeszowie. Był jednym z inicjatorów Komitetu Budowy Pomnika Pamięci Narodowej w Łańcucie na Placu Sokoła. W latach 1990-1994 był radnym i Przewodniczącym Rady Gminy Czarna w I kadencji.

   Za zasługi dla obronności kraju został mianowany porucznikiem Wojska Polskiego, następnie otrzymał wyróżnienie honorowe „Patent Weterana Walk o Wolność i Niepodległość Ojczyzny, Krzyż Więźnia Politycznego Okresu Stalinowskiego, wyróżniony został także Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju i innymi odznakami, w tym wyróżniony pamiątkowym symbolem Zasłużony dla Powiatu Łańcuckiego.

Dzisiaj, 6. marca br.  na Cmentarzu w Czarnej odbyła się uroczystość pogrzebowa zmarłego.

 

 

Post Author: Adam Kunysz