Kolejny sukces łańcuckich sztangistów

   W dniach 20-21.03.2021r w Będzinie został rozegrany Puchar Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym pod patronatem Prezydenta Miasta – Eliminacje do Mistrzostw Europy w Rosji oczywiście z zachowaniem rygorów związanych z pandemią.

Reklama

    Łańcut w zawodach reprezentowało z powodzeniem trzech zawodników z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,ZIELONI”. Siostry Aleksandra i Gabriela Blajer oraz Hubert Kłak. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami rządu, trener zdecydował o udziale w zawodach tylko zawodników pełnoletnich, którzy w bardzo trudnych warunkach (brak dostępu do sal treningowych) prowadzili treningi co utrudniło normalny cykl przygotowań do sezonu.

    Było ciężko, były emocje, były łzy radości i smutku ale ostatecznie  wszystko skończyło się zdobyciem trzech medali. Zdobyte medale cieszą podwójnie zważywszy na fakt, że siostry Ola i Gabrysia Blajer w tym sezonie zmieniły grupę wiekową, z juniorek do lat 20 na juniorki do lat 23, czyli były najmłodsze rocznikowo w grupie startujących. Wystartowały również  bez kompleksów do rywalizacji z seniorkami.

Oto osiągnięte wyniki:

  1. Aleksandra Blajer – zdobyła srebrny medal w grupie wiekowej młodzieżowców w wadze do 52kg. wynikiem 72.09 PKT IPF) a uzyskany wynik w boju 75kg uplasował zawodniczkę na IV miejscu w grupie seniorek.
  2. Gabriela Blajer – zdobyła dwa medale – brązowy w grupie wiekowej młodzieżowców wynikiem (65.53 PKT IPF) i srebrny w wadze do 57kg w grupie seniorek wynikiem 72.5kg.
  3. Hubert Kłak – startując z lekkim urazem mięśnia ukończył rywalizację na miejscu V w wadze do 83kg. Uzyskany wynik – 170kg.

            Podsumowując start jestem zadowolony z występów podopiecznych. Kończąc dziękuję wszystkim w naszym mieście którzy wspierają działalność sportową małych klubów.

ADAM  BIELECKI

Post Author: Adam Kunysz