Uważajmy na drodze! Dostosujmy prędkość do warunków

   Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było przyczyną zderzenia dwóch pojazdów, do którego doszło w sobotę rano na łańcuckim odcinku autostrady A4. Groźnie wyglądające zdarzenie, skończyło się tylko na utrudnieniu w ruchu i holowaniu rozbitych pojazdów. Nikomu nic poważnego się nie stało.

   Do zderzenia dostawczego iveco i osobowego opla, doszło w sobotę przed godz. 7, na autostradzie A4 w kierunku Rzeszowa. Jak wstępnie ustalili policjanci, do zdarzenia doprowadził 19-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego, który kierował iveco. Młody kierowca, na śliskiej nawierzchni, utracił panowanie nad pojazdem i zjechał na lewy pas ruchu. Tam uderzył w jadącego opla, a następnie wjechał w bariery energochłonne rozdzielające pasy autostrady. 

Reklama

   Na szczęście kierowcy obu pojazdów nie odnieśli obrażeń. W chwili zdarzenia obaj byli trzeźwi. 19-latek został ukarany mandatem. Przez pewien czas ruch w kierunku Rzeszowa odbywał się jednym pasem. 

   Policjanci po raz kolejny apelują o szczególną ostrożność i dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków. Pamiętajmy, że w nocy nadal mogą wystąpić niskie temperatury oraz opady śniegu czy marznącego deszczu. Zdejmijmy nogę z gazu, gdyż na śliskiej nawierzchni, bardzo łatwo wpaść w poślizg.

KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz