Właściwa reakcja świadka, zakończyła jazdę pijanego kierowcy

    Ponad 2,5 promila alkoholu miał w organizmie 46-letni mieszkaniec gminy Łańcut, który w tym stanie kierował samochodem. Dzięki zgłoszeniu innego kierowc, mężczyzna został zatrzymany przez łańcuckich policjantów. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości będzie teraz odpowiadał przed sądem.

   Do zdarzenia doszło wczoraj w Czarnej. Po godz. 22 dyżurny łańcuckiej komendy otrzymał informacje o jadącym „zygzakiem” pojeździe marki Volkswagen. Według zgłaszającego kierowca nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy samochodu, którym co jakiś czas wjeżdżał na chodnik. 

Reklama

   Dzięki informacjom, które zostały przekazane przez zgłaszającego, policjanci szybko zatrzymali wskazany pojazd. Kierowcą volkswagena okazał się 46-letni mieszkaniec gminy Łańcut. Mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

  46-latek stracił prawo jazdy, a za kierowanie w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

  Apelujemy do wszystkich: piłeś alkohol – nie wsiadaj za kierownicę! Jeżeli jesteś świadkiem takiego zachowania – reaguj! Od naszej postawy może zależeć czyjeś życie.

KPP Łańcut

 

Post Author: Adam Kunysz