Modernizacja budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej

   Wybudowana przed kilkudziesięcioma laty Miejska Biblioteka Publiczna w Łańcucie doczekała się wreszcie kapitalnego remontu. Jego koszt ma wynieść ponad 4 mln złotych. Przetarg na remont budynku ogłoszony został pod koniec minionego roku, a jego rozstrzygnięcie nastąpiło na początku lutego  br. Wygrała go firma TGE Instal z Rakszawy, która już prowadzi prace przy budynku.

Reklama

   Zakres robót związanych z modernizacją i remontem obiektu MBP przewiduje m.in zmianę konstrukcji i poszycia dachu, co pozwoli wygospodarować użytkowe pomieszczenia na poddaszu Będą tam pomieszczenia techniczne i gospodarcze oraz galeria  i pracownia zbiorów regionalnych. W piwnicach  po modernizacji powstanie salonik literacki.

   Ale to jeszcze nie koniec prac remontowo-modernizacyjnych obiektu. Przebudowane zostanie główne wejście do budynku. Powstaną nowe schody, taras  i zewnętrzny szyb windowy. Remont i modernizacja  ma się zakończyć w lutym 2022 r.

  Inwestycja będzie dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 („Ochrona środowiska i dziedzictwa kulturowego”).

Fot. ADAM  KUNYSZ

 

Post Author: Adam Kunysz