Pijany kierowca spowodował kolizję i odjechał

   Prawie 2 promile alkoholu miał kierowca mercedesa, który wczoraj w Łańcucie spowodował kolizję. Okazało się również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

   Do zdarzenia doszło około godz. 18, na ul. Cetnarskiego w Łańcucie. Jak wstępnie ustalono kierujący mercedesem włączając się do ruchu zahaczył o bok jadącego volkswagena. Na szczęście zdarzenie skończyło się tylko na niewielkich uszkodzeniach pojazdów i nie było konieczności wzywania służb ratowniczych.

Reklama

   Kierujący mercedesem przyznał się do winny i zobowiązał się do zapłacenia za wyrządzoną szkodę. Jednak, gdy właścicielka volkswagena wyczuła od niego alkohol mężczyzna wsiadł do samochodu i odjechał.

   Kierującego mercedesem szybko zatrzymali policjanci. Okazał się nim 41-letni mieszkaniec gminy Czarna. Mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego prawie 2 promile alkoholu. Okazało się również, że mężczyźnie nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, gdyż już wcześniej stracił prawo jazdy.

   Teraz za swoje czynny 41-latek odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji i prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień.

KPP Łańcut

 

Post Author: Adam Kunysz