Dwaj pijani kierowcy zostali zatrzymani przez Policję

   W miniony weekend, łańcuccy policjanci dwukrotnie interweniowali wobec kierowców, którzy na „podwójnym gazie” zdecydowali się prowadzić pojazd. Jeden z nich został zatrzymany podczas kontroli prędkości, drugi został ujęty przez jednego z mieszkańców.

   Pierwszy nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w piątek około godz. 18 w Zalesiu. Funkcjonariusze łańcuckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena, którego kierujący, w terenie zabudowanym, przekroczył dopuszczalną prędkość o 36 km/h. Okazało się, że nie jest to jedyne przewinienie 47-letniego kierowcy. Od mężczyzny wyczuwalna była dość silna woń alkoholu. Podejrzenia policjantów potwierdziło badanie stanu trzeźwości, które wykazało ponad 0,8 promila alkoholu.

Reklama

   Do drugiego zdarzenia doszło w sobotę na terenie gminy Białobrzegi. Po godz. 21 policjanci otrzymali zgłoszenie o pijanym kierowcy fiata, któremu dalszą jazdę uniemożliwił jeden z mieszkańców. Przybyli na miejsce funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że 47-letni kierowca fiata wsiadł za kierownicę mając ponad 2 promile alkoholu. 

  Nietrzeźwi kierowcy stracili już prawo jazdy. Teraz za swoje czyny mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do dwóch lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

KPP Łańcut

 

Post Author: Adam Kunysz