Punkt Szczepień Powszechnych w Łańcucie

 

   W odpowiedzi na apel Wojewody Podkarpackiego Starostwo Powiatowe w Łańcucie, wspólnie z Centrum Medycznym w Łańcucie Sp. z o.o.  podjęło się utworzenia Punktu Szczepień Powszechnych (PSP) na terenie powiatu łańcuckiego.
 
  Biorąc pod uwagę realizację zakładanych celów, jakie stoją przed ww. punktami oraz wymogi, jakie należy spełnić przy ich tworzeniu, wspólnie zdecydowaliśmy, aby Punkt Szczepień Powszechnych utworzyć na terenie Centrum Medycznego w Łańcucie Sp. z o. o. w budynku po byłym pogotowiu ratunkowym, zlokalizowanym przy ulicy 3-Maja.
 
    Dotychczasowe szczepienia, jakie odbywają się w tym budynku zostaną przeniesione do Poradni Pulmonologicznej, a w obecnym miejscu zorganizowany zostanie Punkt Szczepień Powszechnych. W ubiegłym tygodniu Centrum Medyczne w Łańcucie Sp. z o.o. uzyskało pozytywną opinię NFZ, dotyczącą utworzenia planowanego PSP. Sukcesywnie, w miarę dostępnych szczepionek wydajność szczepień w PSP, będzie wzrastała, zgodnie z założeniami realizacji Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.
 
   Przewidujemy, że od dnia 10 maja na terenie Centrum Medycznego w Łańcucie funkcjonować będą dwa punkty szczepień, Punkt Szczepień Powszechnych – Budynek przy ul. 3 Maja 12 oraz Punkt Szczepień Centrum Medycznego w Łańcucie Sp. z o.o. – Budynek nr 6 w Poradni Pulmonologicznej.

   Dodatkowo informujemy, że jeszcze w tym tygodniu Centrum Medyczne w Łańcucie Sp. z o.o. posiada wolne terminy szczepień, dla wszystkich uprawionych, rejestracja telefoniczna do punktu szczepień tel. 17 27 78 903, czynna w godzinach od 8:00 do 13:00.

Reklama

Źródło: Starostwo Powiatowe

Post Author: Adam Kunysz