Niebezpieczna jazda nietrzeźwego kierowcy

   Policjanci z Łańcuta interweniowali wobec kierującego fordem, którego niebezpieczną jazdę, zgłosili inni uczestnicy ruchu. Jak się okazało nadmierna prędkość nie była jedynym przewinieniem 22-letniego kierowcy.

   Wczoraj, po godz. 21, policjanci otrzymali zgłoszenie o niebezpiecznej jeździe kierującego fordem. Z przekazanych informacji wynikało, że samochód porusza się z nadmierną prędkością, a jego kierowca podejmuje niebezpieczne manewry wyprzedzania na zakrętach. 

Reklama

   Wskazany pojazd został zatrzymany przez policjantów, na jednej z łańcuckich ulic. Kontrola prędkości wykazała, że w terenie zabudowanym kierujący fordem jechał z prędkością 95 km/h. Okazało się, że nie było to jedyne przewinienie kierowcy, którym okazał się 22-letni mieszkaniec gminy Łańcut. Od młodego mężczyzny policjanci wyczuli alkohol. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziło badanie stanu trzeźwości , które wykazało ponad 0,6 promila alkoholu.

   Młody kierowca stracił już prawo jazdy. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz przekroczenie dozwolonej prędkości, 22-latek odpowie przed sądem.

KPP Łańcut 

Post Author: Adam Kunysz