Policja apeluje o rozwagę na drodze

Mandat, punkty karne oraz utrata uprawnień do kierowania pojazdami na okres trzech miesięcy – to konsekwencje, jakie w miniony wtorekponiósł kierujący audi. 28-latek ul. Kochanowskiego w Łańcucie pędził z prędkością 120 km/h.

Policjanci łańcuckiej drogówki systematycznie patrolują miejsca, gdzie dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Na bieżąco również weryfikują zgłoszenia dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości zamieszczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa przez mieszkańców naszego powiatu.

Reklama

Tylko w ciągu ostatniego tygodnia policjanci zatrzymali ponad sześćdziesięciu kierowców za znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Ponad dwudziestu z nich jechało z nadmierną prędkością w rejonie przejść dla pieszych. 

Dla jednego z kierujących kontrola prędkości skończyła się zatrzymaniem prawa jazdy. 28-letni kierowca audi, na ul. Kochanowskiego w Łańcucie jechał z prędkością 120 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy.

Policja przypomina, że za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h grozi nie tylko wysoki mandat i 10 punktów karnych, ale przede wszystkim utrata prawa jazdy, na okres trzech miesięcy. Pamiętajmy również, że jadąc z taką prędkością, stwarzamy śmiertelne zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.

KPP Łańcut

 

Post Author: Adam Kunysz