Dzień Strażaka w KP PSP

   Dzisiaj, 14 maja br. w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie odbył się apel z okazji Dnia Strażaka, w którym uczestniczyli funkcjonariusze i pracownicy cywilni pełniący w tym dniu służbę oraz awansowani na wyższe stopnie służbowe. W tym roku z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną po raz kolejny miał on charakter symboliczny.

Reklama

  Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku przez Dowódcę JRG Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Łańcucie. Następnie Naczelnik Wydziału Organizacyjno-Kwatermistrzowskiego odczytał wyciągi z postanowień o nadaniu odznaczeń oraz rozkazów personalnych o nadaniu wyższych stopni służbowych.

   Postanowieniem Prezydenta RP Brązowym Krzyżem Zasługi odznaczony został: st. bryg.  Bogusław Golenia. Odznaczenie to zostanie wręczone podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka 27 maja br. w Rzeszowie.  

   Za szczególne zaangażowanie w działaniach ratowniczo-gaśniczych oraz działania związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się wirusa SARS CoV-2 Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej uhonorował st. str. Grzegorza Kochmana okolicznościowym dyplomem.

   Po odczytaniu wyciągów z postanowień o nadaniu odznaczeń oraz rozkazów o nadaniu wyższych stopni służbowych Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Łańcucie st. bryg. Jacek Rejman wręczył akty nadania stopni służbowych oraz okolicznościowy dyplom. Odznaczenia przyznane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji funkcjonariuszom tut. komendy zostaną wręczone w późniejszym terminie. Następnie Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w krótkim przemówieniu pogratulował wyróżnionym funkcjonariuszom, równocześnie dziękując wszystkim za ofiarną służbę, szczególnie w obecnym, trudnym i wymagającym czasie.

Opracowanie: bryg. Marcin Filip, KP PSP Łańcut

Zdjęcia: bryg. Mariusz Skrobacz, KP PSP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz