Minister Zdrowia odwiedził Centrum Medyczne w Łańcucie

  W piątek 14 maja 2021 r. Minister Zdrowia Adam Niedzielski odwiedził „Centrum Medyczne w Łańcucie” sp. z o.o., gdzie Prezes Łukasz Wais i Dyrektor ds. Medycznych Józef Szczęch oraz Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń oprowadzili go po otwartych 20 miesięcy temu oddziałach zabiegowych wraz z nowym Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii. W tym dniu Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart zaprezentowała Ministrowi trzy podkarpackie szpitale, które współpracują z Wydziałem Medycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego. zaangażowanie w zwalczaniu epidemii koronawirusa.

Reklama

    W Łańcucie przyszli lekarze od pięciu lat zdobywają praktyczną wiedzę na trzech oddziałach klinicznych: geriatrii, chorób zakaźnych oraz psychiatrii dla dzieci i młodzieży. Wraz z delegacją rządową Powiatowy Szpital św. Michała Archanioła w Łańcucie wizytował Bernard Waśko Zastępca Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia ds. Medycznych i Wojciech Andrusiewicz Dyrektor Biura Komunikacji w Ministerstwie Zdrowia. Minister Zdrowia i Prezes NFZ wyrazili uznanie dla medyków i pracowników służby zdrowia za ich poświęcenie i zaangażowanie w zwalczaniu epidemii koronawirusa. 

   W ubiegłym roku 34 pracowników Klinicznego Oddziału Chorób Zakaźnych z Pododdziałem Hepatologicznym oraz Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii z Powiatowego Szpitala Świętego Michała Archanioła w Łańcucie zostało wyróżnionych przez Ministra Zdrowia odznakom honorową „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia”. W Rzeszowie w tym dniu, z uwagi na sytuację zagrożenia COVID-19, wyróżnienie to z rąk Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego mogła jedynie odebrać Elżbieta Dyrda.

 W związku z nadal obowiązującymi obostrzeniami i sytuacją epidemiologiczną w kraju spotkanie pracowników łańcuckiego szpitala z Ministrem Niedzielskim odbyło się z poszanowaniem reżimu sanitarnego, z zastosowaniem wszelkich ograniczeń wynikających z przepisów obowiązujących na ten dzień

Tekst i zdjęcia: ROBERT  KOCHMAN

 

Post Author: Adam Kunysz