Plener malarski “Terapia przez sztukę”

 
  W dniach 10-13 maja odbył się plener malarski w Baligrodzie, zorganizowany przez Stowarzyszenie LX+, w ramach OTWARTEGO KONKURSU OFERT NA REALIZACJĘ ZADAŃ Z ZAKRESU KULTURY dofinansowanego  przez Burmistrza Miasta Łańcuta pt. „Terapia przez sztukę”. Miejscem pleneru  był wspaniały ośrodek „Zacisze nad wodą”, w którym artyści znaleźli  przestrzeń do pracy warsztatowej.

   Uczestnikami pleneru byli członkowie Grupy Malarskiej, działającej już na stałe przy Świetlicy MDK na Przedmieściu. Zajęcia odbywały się pod nadzorem instruktor Zofii Fołty. Uczestnicy mieli do dyspozycji wszystkie niezbędne materiały plastyczne tj. sztalugi plenerowe, podobrazia, pędzle, farby akrylowe, bloki malarskie/rysunkowe.

Reklama

   Wyjazd plenerowy odbył się zgodnie z terminem zaplanowanym w projekcie, a było to możliwe z uwagi na poluzowanie obostrzeń i wycofywaniem się pandemii.

   Dziś z całą pewnością można powiedzieć, że było warto! Uczestnicy pleneru owocnie spędzili te kilka dni ucząc się, zwiedzając i przede wszystkim tworząc. Powstało wiele ciekawych prac, a różnorodność stylów bardzo wzbogaciła dorobek kulturalny i artystyczny naszej placówki.

   Ponadto świetlica MDK przy współpracy ze Stowarzyszenie LX+, realizuje jeszcze inne projekty, a w ramach tego projektu warsztaty ceramiczne już w czerwcu, na które serdecznie zapraszamy.

   Podsumowaniem pleneru będzie wystawa prac uczestników w Świetlicy MDK – w Domu Strażaka na Przedmieściu w październiku 2021.

Zofia Fołta

Fot. Krzysztof Piechowski

Post Author: Adam Kunysz