Pamiętajmy o obowiązujących obostrzeniach

    Od 15 maja zniesione zostały niektóre obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Pamiętajmy jednak, że nieprzerwanie obowiązuje m.in. konieczność zakrywania nosa i ust w niektórych pomieszczeniach zamkniętych, a w restauracjach można zjeść tylko na zewnątrz lokalu. Dlatego w trosce o nasze wspólne dobro, policjanci nadal stanowczo egzekwują obowiązujące przepisy.

   Policjanci sami również inicjują kontrole miejsc, w których może dochodzić do łamania przepisów sanitarnych. O obowiązku zakrywania nosa i ust pamiętać musimy również w środkach komunikacji publicznej. Dlatego funkcjonariuszy ruchu drogowego spotkać można w obrębie przystanków autobusowych, czy też dworca PKP. 

Reklama

   Wszystkie te działania podejmowane są po to, aby egzekwować zasady bezpieczeństwa wprowadzone w celu minimalizacji ryzyka zarażeń koronawirusem. Pamiętajmy bowiem, że prawidłowo założona maseczka w miejscach, gdzie jest większe skupisko ludzi nie tyko chroni nas, ale także innych. Natomiast osoby, które będą lekceważyć obowiązujące prawo, będą musiały liczyć się z konsekwencjami.

Foto – KPP Łańcut

 

Post Author: Adam Kunysz