„Szanuj Życie – Bezpieczna DK 94’’ z łańcucką Policją

   Wczoraj łańcuccy policjanci brali udział w działaniach „Szanuj Życie – Bezpieczna DK 94’’. Założeniem akcji prowadzonej równolegle na terenie województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego było ujawnianie kierujących, którzy na drodze krajowej nr 94 w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego.

   Na przebiegającym przez powiat łańcucki odcinku tzw.: „starej czwórki”, łańcuccy policjanci ujawnili ponad 30 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami. Ponad połowa z nich polegała na przekroczeniu dozwolonej prędkości. A to właśnie to wykroczenie jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych.

Reklama

   Często zapominamy, że zwiększenie prędkości z 50 km/h do 70 km/h powoduje wydłużenie drogi hamownia niemal dwukrotnie. Jest to nierzadko różnica między porysowanym zderzakiem, a poważnym wypadkiem. Dlatego ściągnijmy nogę z gazu. Pamiętajmy, że na drodze każdy z nas odpowiada nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale także za bezpieczeństwo innych użytkowników dróg.

Fot. KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz