Uważajmy na rowerzystów

   Coraz cieplejsze dni sprawiają, że na drogach naszego powiatu spotkać można coraz więcej rowerzystów. Niestety wzrosła także ilość wypadków drogowych z ich udziałem.

   Do pierwszego zdarzenia doszło we wtorek około godz. 19.30 w Wysokiej. Drogą z pierwszeństwem poruszał się 51-letni cyklista. Z drogi podporządkowanej wyjeżdżał natomiast 34-letni kierowca fiata. Jak wstępnie ustalili policjanci, to właśnie kierujący samochodem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zmusił rowerzystę do gwałtownego hamowania. W wyniku tego manewru, kierujący jednośladem upadł na jezdnię. Ranny 51-latek trafił do szpitala.

Reklama

   Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było również przyczyną potrącenia rowerzystki, do którego doszło wczoraj po godz. 9 w Białobrzegach. Jadąca chodnikiem 83-letnia cyklistka została uderzona przez samochód marki volkswagen. 60-letni kierowca auta wyjeżdżał z drogi dojazdowej do jednej z posesji. Ranna rowerzystka trafiła do szpitala.

  Policja przypomina kierowcom samochodów, że rowerzyści to równorzędni uczestnicy ruchu. W zderzeniu z większym pojazdem mają znacznie mniejsze szanse, by wyjść z tego bez obrażeń. Pamiętajmy, że na drodze każdy z nas odpowiada nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale także za bezpieczeństwo innych użytkowników dróg. 

KPP Łańcut

 

Post Author: Adam Kunysz