Długi weekend na drogach powiatu łańcuckiego

   Łańcuccy policjanci prowadzą wzmożone działania związane z długim, czerwcowym weekendem. Większą liczbę funkcjonariuszy spotkać możemy na głównych węzłach komunikacyjnych i drogach wylotowych. Jednocześnie policjanci stanowczo będą reagować na wykroczenia popełniane w obrębie przejść dla pieszych.

   Wraz z długim weekendem wielu z nas zdecydowało się na krótszy lub dłuższy wypoczynkowy wyjazd. Na drogach odnotować można zwiększony ruch pojazdów. W tym czasie, dla zapewnienia bezpieczeństwa na drogach i płynności ruchu, służbę pełni większa ilość funkcjonariuszy.

Reklama

   Policjanci zwracają szczególną uwagę, nie tylko na kierowców i motocyklistów przekraczających dozwoloną prędkość, czy wyprzedzających w miejscach niedozwolonych, ale także na zachowanie niechronionych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze reagują na wykroczenia popełniane przez pieszych i rowerzystów, jak również przez osoby korzystające z hulajnóg elektrycznych oraz urządzeń do transportu osobistego i wspomagającego ruch. 

   Policjantów łańcuckiej drogówki spotkać możemy zarówno na głównych drogach wyjazdowych, jak i przy oznakowanych przejściach dla pieszych. Tam też policjanci reagować będą na wykroczenia popełniane nie tylko przez kierowców, ale także przez pieszych.  

   Pamiętajmy, że z dniem 1 czerwca br. obowiązuje pieszego zakaz korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych – w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych.

   Jednocześnie przypominany, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany: zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

KPP Łańcut

 

Post Author: Adam Kunysz