Wręczenie nagród laureatce konkursu „Śnieżny Dekalog”

   15-letnia Emilia z Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Białobrzegach została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie plastyczno-filmowy pn. „Śnieżny Dekalog”. Wczoraj laureatce konkursu oraz jej nauczycielce wyrazy uznania i gratulacje złożył Komendant Powiatowy Policji w Łańcucie.

Reklama
   Konkurs zorganizowany przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji został przeprowadzony w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, której celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).
 
   W konkursie skierowanym do dzieci i młodzieży z całej Polski wzięli udział również uczniowie z powiatu łańcuckiego. Wśród nadesłanych prac jury wyróżniło pracę plastyczną 15-letniej Emilii Grocholskiej z Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Białobrzegach, której opiekunem była nauczycielka Anna Turosz.
 
   Wczoraj Komendant Powiatowy Policji w Łańcucie uroczyście pogratulował oraz przekazał laureatce nagrody ufundowane przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji oraz partnerów akcji. Do rąk nastolatki trafił również pamiątkowy policyjny miś.
 
   Jednocześnie przełożony łańcuckich policjantów złożył wyrazy uznania i gratulacje Annie Turosz za pomoc i opiekę artystyczną nad laureatką konkursu. Insp. Marek Mendoń podziękował nauczycielce nastolatki za wieloletnie zaangażowanie w rozwój artystyczny uczniów, jak również działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży z powiatu łańcuckiego.
 
   Życząc dalszych sukcesów dla laureatki, jednocześnie zachęcamy dzieci i młodzież do brania udziału w konkursach profilaktycznych dotyczących szeroko rozumianego pojęcia bezpieczeństwa. Nie tylko są one okazją do zdobycia cennych nagród, ale także rozwijają w młodych ludziach pasję plastyczną oraz wpływają na podejmowanie przez nich słusznych decyzji w sytuacji zagrożenia. 
KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz