“Dzień jak codzień” – finisaż wystawy malarstwa Barbary Porczyńskiej

 

   Jej dorobek artystyczny jest imponujący. Ma na swoim koncie 20 wystaw indywidualnych, jej prace prezentowane były w ponad stu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, brała udział w licznych projektach artystycznych oraz międzynarodowych plenerach. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień.

Reklama

   W miniony piątek w galerii Miejskiego Domu Kultury miał miejsce finisaż wystawy malarstwa Barbary Porczyńskiej pt. ” Dzień jak codzień”, którą mimo iż  czynna była od 10. maja, z uwagi na obostrzenia związane z pandemią, mogli obejrzeć tylko nieliczni. Przez skromność o swoich sukcesach artystycznych autorka wystawianych prac mówiła podczas finisażu niewiele. Należy jednak wspomnieć o tych ostatnich – zagranicznych,  jak chociażby:  II miejsce w wystawie “2020”  Art Competition King House Art Gallery, III miejsce w wystawie “Colors” – Art Room Gallery 2021, II miejsce  7th Edition – Prisma Art Prize 2021, wyróżnienie honorowe w International Womem’s Art “Vision of Self – Yosemite Sierra Artist.

   Barbara Porczyńska jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie, od 2011 roku członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Studiowała filologię polską i malarstwo. Dwukrotnie była stypendystką  Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Obecnie jest doktorantką Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego. Na  motywach jej twórczości zrealizowany został film pt. “MaMalarka” w reżyserii Katarzyny Mazurkiewicz.

   Gratulacje autorce złożyli zaproszeni na finisaż, znajomi i przyjaciele artystki, wśród nich burmistrz miasta Rafał Kumek, kierownik artystyczny  MDK Adam Opałka i radni Rady Miasta.

A.K.

Fot. ADAM  KUNYSZ

 

 

Post Author: Adam Kunysz