Stracili prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

 

   Mandat i punkty karne – to konsekwencje, jakie ponieśli kierowcy, którzy znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Dwóch z nich straciło również uprawnienie do kierowania pojazdami na okres trzech miesięcy.

   Tylko w ciągu ostatnich dni, policjanci zatrzymali kilkunastu kierowców, którzy znaczenie przekroczyli dozwoloną prędkość. Dla dwóch z nich „ciężka noga” była przyczyną utraty uprawnień do kierowania na okres trzech miesięcy.

Reklama

   W minioną środę, po godz. 17, w Korniaktowie Północnym, policjanci zatrzymali kierującego audi. 33-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego, w terenie zabudowanym jechał z prędkością 114 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy.

   Prawo jazdy stracił również 44-letni mieszkaniec gminy Czarna, którego w czwartek, około godz. 22 zatrzymali policjanci. Mężczyzna prowadząc citroena jechał ul. Kraszewskiego z prędkością 111 km/h. Oprócz utraty uprawnień do kierowania pojazdami na trzy miesiące, 44-latek został ukarany również mandatem i punktami karnymi. 

   Policja przypomina, że przekroczenie dopuszczalnej prędkości jest jedną z głównych przyczyną wypadków drogowych. Pamiętajmy również, że jadąc z nadmierną prędkością, stwarzamy śmiertelne zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Fot. archiwum KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz