Areszt dla sprawców pobicia

  Sąd Rejonowy w Łańcucie zastosował areszt tymczasowy wobec 29 i 31-latka. Mężczyźni dwukrotnie napadli i pobili 34-letniego mieszkańca powiatu łańcuckiego. Grozili mu również śmiercią.

   Do pierwszego zdarzenia doszło przed jednym z lokali gastronomicznych na terenie miasta. Tuż po północy do łańcuckiej komendy zatelefonował roztrzęsiony 34-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego. Mężczyzna poinformował policjantów, że został napadnięte i pobity przez kilku mężczyzn, którzy po ataku uciekli. 

Reklama

   Kilkanaście godzin późnej pokrzywdzony został zaatakowany ponownie. Tym razem sprawcy bijąc i grożąc mężczyźnie, żądali od niego wycofania zeznań złożonych na komendzie. 

   Jak ustalili policjanci, w obu zdarzeniach brali udział 29 i 31-letni mieszkańcy powiatu łańcuckiego. Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty pobicia, gróźb karalnych oraz wywierania przemocą wpływu na świadków. 

   Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla obu sprawców. Decyzją sądu mężczyźni najbliżej trzy miesiące spędzą w areszcie. 

KPP Łańcut

 

Post Author: Adam Kunysz