Umowa na nowe przedszkole podpisana

   Wczoraj, 22. czerwca wójt gminy Łańcut Jakub Czarnota podpisał umowę z wykonawcą na budowę przedszkola publicznego w Albigowej. Wykonawcą zadania będzie firma „Grześki” z Dębicy.

Reklama

   Zakres inwestycji obejmuje rozbudowę budynku Szkoły Podstawowej w Albigowej o cztery oddziały przedszkolne, pomieszczenia obsługi, szatnie oraz pomieszczenia zaplecza kuchennego. Umowa przewiduje również zagospodarowanie terenu – utworzenie placu zabaw. Wykonawca ma także dostarczyć i zamontować niezbędne do pracy przedszkola i kuchni wyposażenie. Według wcześniej przygotowanego planu funkcjonalno-użytkowego budynek ma być zaprojektowany jako energooszczędny, a jego usytuowanie na działce takie, by zapewnić najlepsze nasłonecznienie pomieszczeń dydaktycznych. Oprócz tego ma być dostosowany do osób niepełnosprawnych.

   Zadanie ma odbywać się w trybie zaprojektuj i wybuduj. Zakończenie zadania przewiduje się na koniec maja 2023 roku. Koszt inwestycji wyniesie 3 843 750, 00 zł. W podpisaniu umowy uczestniczył także dyrektor szkoły Adam Hoły oraz radny Wiesław Wilk.

   Wydarzeniu, które odbyło się na placu przy szkole towarzyszył piknik dla dzieci. Podobnie jak na wcześniejszych piknikach w innych miejscowościach naszej gminy, były dmuchańce, malowanie twarzy i zabawy z animatorem. Dużo radości sprawiła dzieciom wodna kurtyna, którą włączali strażacy z OSP w Albigowej.

 UG Łańcut

Post Author: Adam Kunysz