Pijany kierowca BMW spowodował kolizje

   Trzy uszkodzone pojazdy to bilans przejażdżki nietrzeźwego kierowcy bmw. Mężczyzna kierował również samochodem bez wymaganych uprawnień. Teraz za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem.

   Wczoraj po godz. 20 dyżurny łańcuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierującym bmw, który w Krzemienicy wjechał w dwa zaparkowane na poboczu pojazdy. Z przekazanych informacji wynikało również, że kierowca wraz z pasażerem uciekli w pola.  

Reklama

   Na miejsce udały się policyjne patrole. Po krótkich poszukiwaniach funkcjonariusze zatrzymali zarówno pasażera, jak i kierowcę bmw. Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi. U kierującego pojazdem 23-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego badanie wykazało prawie promil alkoholu. Okazało się również, że mężczyzna nie ma prawa jazdy, a pojazd nie jest jego własnością.

   Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Teraz za swoje czyny 23-latek odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji i prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień.

KPP Łańcut

 

Post Author: Adam Kunysz