Kolejny sukces łańcuckich sztangistów

   W dniach 26-27.06.2021 roku w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym a zarazem III Memoriał im. Wojciecha Kardynalskiego. Swoje występy w mistrzostwach mogą zaliczyć do bardzo udanych zawodnicy z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,ZIELONI” przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie którzy wywalczyli w zawodach sześć medali (trzy złote, jeden srebrny i dwa brązowe).

Reklama

Oto osiągnięte wyniki:

Szymon Szpytma – zdobył złoty medal w grupie wiekowej juniorów do lat 16 w wadze do 59kg – wynikiem 67.5kg.

  1. Aleksandra Blajer – zdobyła srebrny medal w grupie wiekowej juniorek do lat 23 i brązowy w grupie wiekowej seniorek w wadze do 52kg – wynikiem 67.5kg.
  2. Gabriela Blajer – zdobyła złoty medal w grupie wiekowej juniorek do lat 23 i brązowy w grupie wiekowej seniorek w wadze do 57kg wynikiem 70kg.
  3. Karol Budziwół – zdobył złoty medal w grupie wiekowej juniorów do lat 23 w wadze do 83kg – wynikiem 152.5kg.
  4. Hubert Kłak – ukończył swój start na miejscu IV w grupie wiekowej seniorów w wadze do 83kg – wynikiem 162.5kg.

   W klasyfikacji OPEN wszystkich juniorek do lat 23 siostry  Aleksandra i Gabriela Blajer ukończyły zawody na miejscu drugim i trzecim ,a w  klasyfikacji klubowej drużyna z Łańcuta ukończyła mistrzostwa na miejscu drugim w grupie wiekowej junior do lat 23.

  Podsumowując zawodnikom gratuluję osiągnięć sportowych i dziękuję wszystkim w naszym mieście którzy wspierają działalność Klubu.  

ADAM BIELECKI

                                                                                                              

 

Post Author: Adam Kunysz