Nadmierna prędkość przyczyną wypadków

  Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było przyczyną czterech zdarzeń, do których doszło w miniony weekend, na drogach powiatu łańcuckiego. W trzech przypadkach zakończyły się one tylko na uszkodzonych pojazdach i zniszczonych barierkach ochronnych. W jednym nie obyło się bez pomocy medycznej.

   Tylko w ten weekend, łańcuccy policjanci 6 razy interweniowali w związku ze zdarzeniami, do których doszło na drogach powiatu łańcuckiego. W czterech przypadkach ich przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Reklama

   Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę, po godz. 6, w miejscowości Czarna. Kierujący samochodem ciężarowym wraz z naczepą, na śliskiej nawierzchni utracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu przewracając pojazd. Jak ustalili policjanci przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Kierowca został ukarany mandatem.

   Kilka godzin później, policjanci otrzymali zgłoszenie o zderzeniu osobowej toyoty z barierkami ochronnymi, na łańcuckim odcinku autostrady A4. Tam również nadmierna prędkość była przyczyną utraty panowanie nad pojazdem. W zderzeniu nikt nie ucierpiał, a kierujący toyotą został ukarany mandatem. 

   Bez pomocy medycznej nie obyło się jednak podczas kolejnego zdarzenia, do którego doszło po godz. 18, na drodze wojewódzkiej nr 881 w Markowej. W stronę Sieteszy, pojazdem marki Citroen jechała 18-letnia mieszkanka powiatu przeworskiego. Jak wstępnie ustalili policjanci młoda kobieta nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku drogi utraciła panowanie nad pojazdem. Samochód uderzył w barierki, a następnie wjechał do przydrożnego rowu. Do szpitala trafiła kierująca, jak i pasażer citroena. Na szczęście nie odnieśli oni poważniejszych obrażeń.

   Do ostatniego zdarzenia doszło w nocy, z soboty na niedzielę. Po godz. 2 policjanci otrzymali zgłoszenie o kierującym suzuki, który na autostradzie A4 uderzył w bariery energochłonne. Jak ustalili policjanci kierujący samochodem nie dostosował prędkości do warunków ruchu i utracił panowanie nad pojazdem. W tym przypadku skończyło się na uszkodzonym pojeździe i mandacie.

   Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność na drodze i jazdę z dozwoloną przepisami prędkością. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest od wielu lat jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Zdejmijmy nogę z gazu i dostosujmy prędkość do panujących na drodze warunków oraz natężenia ruchu. 

KPP Łańcut

 

 

Post Author: Adam Kunysz