60. Muzyczny Festiwal w Łańcucie dobiega końca

   Tegoroczny, 60. Muzyczny Festiwal w Łańcucie dobiega końca. Za nami siedem festiwalowych koncertów w Sali Balowej Muzeum-Zamku w Łańcucie i w Sali Koncertowej Filharmonii Podkarpackiej im Artura Malawskiego. Ostatni plenerowy koncert odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19.00 Parku Angielskim obok Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie. 

Reklama

   W miniony piątek, melomani mieli okazję obejrzeć operę  Marcello di Capua” – La Forza del Merito w znakomitej obsadzie, z udziałem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej, w sobotę zaś przed publicznością festiwalową zaprezentował się zespół muzyczno-wokalno-taneczny – San Luis Tango. Obydwa koncerty odbyły się w Sali Koncertowej Filharmonii.

   Przedwczoraj, w niedzielę 27. czerwca  po raz ostatni podczas tegorocznego Festiwalu zapłonęły kryształowe kandelabry w Sali Balowej łańcuckiego Zamku. Przy fortepianie na estradzie usiedli dwaj znakomici młodzi pianiści grający w duecie – Lucas & Arthur Jussen. W ich wykonaniu usłyszeliśmy utwory W.A. Mozarta, F. Schuberta, C. Debussyego i Fazila Say.

A.K

Fot. KATARZYNA  SENDERSKA i ADAM  KUNYSZ

 

 

Post Author: Adam Kunysz