Działania „Prędkość” na drogach powiatu łańcuckiego

    Nadmierna prędkość jest od wielu lat jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego łańcuckiej komendy systematycznie patrolują miejsca, gdzie dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Na bieżąco również weryfikują zgłoszenia dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości zamieszczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa przez mieszkańców naszego powiatu. 

Reklama

   Przedwczoraj łańcuccy policjanci wzięli udział w ogólnopolskich działaniach pn. „Prędkość”, których głównym celem było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Mundurowi skontrolowali ponad 40 pojazdów oraz ujawnili ponad 30 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Kierujący, którzy nie przestrzegali obowiązujących ograniczeń prędkości zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi. 

   Policja po raz kolejny apeluje o rozważną i zgodną z przepisami jazdę. Często zapominamy, że zwiększenie prędkości z 50 km/h do 70/h powoduje wydłużenie drogi hamownia niemal dwukrotnie. Jest to nierzadko różnica między porysowanym zderzakiem, a poważnym wypadkiem. Pamiętajmy, że na drodze każdy z nas odpowiada nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale także za bezpieczeństwo innych użytkowników dróg.

KPP Łańcut

 

 

 

 

Post Author: Adam Kunysz