“Abstrakcja natchniona” – promocja książki Heleny Żurawskiej

   Na kolejną wystawę do swojej galerii  zaprosił mieszkańców Łańcuta Miejski Dom Kultury. Tym razem zaprezentowana na kilkudziesięciu kolorowych fotografiach  twórczość witrażowa  0. Piotra Cholewki – benedyktyna z Francji,  połączona była z promocją książki “Abstrakcja natchniona”, której autorką jest łańcucianka  – Helena Żurawska, absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz ASP w Krakowie oraz Instytutu Historii Sztuki UJ.

Reklama

   Podczas spotkania, na które przybyło do galerii MDK kilkadziesiąt osób, nie tylko znajomi i przyjaciele autorki, lecz także ci którzy mieli okazję zetknąć się i poznać osobiście twórcę witraży,  Wrzesław Żurawski – jej ojciec opowiedział o jego spotkaniu z o. Cholewką i ich długoletniej przyjaźni.

    Zafascynowana postacią artysty – witrażownika Helena Żurawska postanowiła przedstawić jego twórczość. Tak powstała praca seminaryjna autorki w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego pod kierunkiem prof. dra hab. Andrzeja Szczerskiego, a dzięki jej rodzinie została wydana w formie bogato ilustrowanej książki.

Występ skrzypaczki, Zuzanny Budzyńskiej uświetnił spotkanie, które prowadził kier. artystyczny MDK Adam Opałka.

A.K.

Fot. ADAM  KUNYSZ

 

 

Post Author: Adam Kunysz